Mühendislik Mimarlık Fakültesi

mmf.nisantasi.edu.tr

Girişimcilik Dünyasının Dikkat Çeken Oyuncuları Nişantaşı Üniversitesi’ndeydi

Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü, girişimcilik dünyasının dikkat çeken oyuncularını ağırladı. Telefondan tek tuşla, farklı su markalarından, kredi kartı ile sipariş verme imkanı sağlayan mobil aplikasyon BİSU markasının kurucu ortağı Ergin Üner, girişimcilik macerasını tüm aşamalarıyla dinleyicilerle paylaştı. 2017 yılında Apple tarafından “Yılın En İyi Telefon Aplikasyonlarından Biri” seçilen BİSU yaratıcısı Üner, BİSU’nun marka fikrini üretme, hayata geçirme, finansman bulma ve şimdilerde ise ticari faaliyetlerinin devamını ve inovasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Etkinliğin diğer konukları ise TR Angels Melek Yatırım Ağının üyelerinden Melek Yatırımcılar Volkan Öngüç ve Namık Kural oldu. Yatırımcı olmanın, start-uplara finansal destek sağlamanın temel kuralları konusunda bilgi veren Öngüç ve Kural, Melek Yatırımların, yeni iş fikirlerinin doğup ortaya çıkmasındaki hayati önemi vurguladı. Yatırımcı konuklar ayrıca, startup’lara yapılan yatırımın finansal kısmı dışında, Melek Yatırımcıların, yatırım alan işletmeler açısından oynadığı danışmanlık ve mentörlük rollerinin öneminden de bahsettiler. 

Girişimci ve yatırımcı konuklarımız, üniversitelerde girişimcilik ortamının zenginleştirilmesi, yeni iş fikirlerinin yeşermesi ve hayata geçirilmesi aşamalarında, dinleyicilerle tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda yeni ufuklar açmaya çalıştılar.

Yayın Tarihi: 28.05.2018 - 06:08:51
KATEGORİLER Genel

DUYURULAR
SON HABERLER
YAKLAŞAN ETKİNLİK